Gezitta Dergi – “Düğün Fotoğrafçılığı”

Gezitta Dergisinin Ocak 2016 sayısında Sima Şatana Photography olarak yer aldım.

Sayfaya ulaşmak için tıklayınız.

 

 

 

Kadinhaberleri.com

Doğum Anını Ölümsüzleştirmek İçin Doğum Fotoğrafçıları İş Başında.

 

Doğum Anını Ölümsüzleştirmek İçin Doğum Fotoğrafçıları İş Başında.

Bebek, hastane, kıyafet,aileler, yakınlar, doktor her şey tamam, fakat eksik olan bir sey var. Oda doğum fotoğrafçısı, güzel olan anları yakalamak, tüm aile fertlerinin mutluluğunu paylaşmak  fotoğrafçının elinde. Doğum fotoğrafları ile ilgili Sima Şatana ile güzel anları yakalamaya dair üzerinde üzerinde konuştuk…

 

Sima Hanım sizi tanıyabilir miyiz?

Tabiiki, 1991 İstanbul doğumluyum. Liseyi Mithatpaşa Kız Meslek Lisesi Grafik ve Fotoğraf bölümü üzerine, Üniversiteyide Arel Üniversitesi Basım – Yayın Teknolojileri üzerine yaptım. Boş zamanlarımdada bol bol fotoğraf çekmeyi seven biriyim. Bu yüzden geziler bile düzenlediğim olur.

 

Doğum fotoğrafları çekmeye nasıl karar verdiniz?

Aslında hiç karar vermedim diyebilirim. İşimin beni seçtiğini düşünüyorum. Mezun olduktan sonra bi süre işsiz kalmıştım o süre zarfında özel bir hastanede böyle bir boşluk olduğunu gördüm ve başvurmaya karar verdim. Kabul ettiler o saatten sonra tamam dedim bu işi yapacağım. İlk doğumuma girdikten sonra herşey değişti tabi. Hayatımı bu şekilde yönledirmem gerektiğine karar vermiştim.

 

Annelerden mi daha çok istek geliyor? Babalar bu konuda ne düşünüyor?

Annelerden daha çok istek geliyor. Beni arayan hep anneler olur, onlarla iletişime geçerim. Babalar genelde anneler ne isterse onu yapıyorlar.

 

Aileler çekimden ne kadar önce sizinle iletişime geçmeli?

Doğumdan 1 ay kadar önce iletişime geçmeleri benim için yeterli bi süredir ki onlara gereken önceliği tanıyabileyim. Ama aileden aileye göre değişiyor her ne kadar 1 ay kadar önce olsada daha 3 aylıkken anlaşma yapan ya da son anda beni bulanda oluyor…

Röportajın devamı için tıklayınız